USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village Punta Cana Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village Punta Cana Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village

ex. La Piazzetta Suites - Los Corales Village

Förhandsbokning
2026-07-03
2026-07-04

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

94

La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village 3*

 Wi-Fi
 Simbassäng

Utomhusbassäng

 Privat strand

Strand

 Spa & Hälsocenter
 Pendeltrafik

Transferservice (mot avgift)

 Mat/Dryck

Restaurang

Bar/lounge

 Luftkonditionering
 Husdjur ej tillåtna

Inga husdjur


Det 3-stjärniga hotellet La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village ligger mindre än 6 minuters promenad från Dolphin Island Park. Det lockar gästerna med spabehandlingar och utomhusbassäng. Detta hotell, som finns 2 km från Playa de los Corales, har kassaskåp.

Hotellet erbjuder boende i distriktet Bavaro och ganska nära BAM Market. Bland sevärdheterna som är belägna cirka 10 minuters bilresa från La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village finns Aromas Museum. Det här boendet erbjuder närhet till Shoppingstaden Palma Real, som ligger cirka 2,1 km bort.

Hotellet erbjuder rum med uteplats tillsammans med luftkonditionering samt plattskärms-TV med satellitkanaler. Boendet erbjuder gästerna en separat toalett och en dusch i badrummen. De luftkonditionerade sovrummen är också inredda med ett vitrinskåp. Badrummen erbjuder bekvämligheter som hårtorkar och handdukar, och inkluderar även en separat toalett och en dusch. Gästerna kan njuta av utsikten över trädgården.

En kontinental frukost serveras på La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village dagligen. Det erbjuds brunch i restaurangen Villa Blanca.

  • Lokala sevärdheter
  • CrossFit Punta Cana
    762 km
  • Yacht & catamaran sailing
    1588 km
  • Dolphin Island Park
    288 km
  • Shoppingstaden Palma Real
    1167 km
  • Supermercado Ciccolella
    369 km
  • Playa de los Corales
    254 km
  • Parroquia Jesus Maestro
    1356 km
  • Papa John's Palma Real
    1225 km
  • Eclipse
    357 km
  • Chocolate
    1334 km
  • Flygplatser
  • Punta Cana Flygplats
    21 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Helt rökfritt
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Säkerhetsfack
  • Inga husdjur
  • Privat strand

Mat och drycker

  • Torktumlare
  • Restaurang
  • Bar/lounge

Aktiviteter och avkoppling

  • Utomhusbassäng
  • Strand
  • Strandparasoll
  • Trädgård
  • Spa & Hälsocenter
  • Yogalektioner

Service

  • Transferservice (mot avgift)
  • Biluthyrning

På rummet

  • Luftkonditionering
  • Minibar
  • Klädkammare
  • Uteplats
  • Te- och kaffefaciliteter
  • Matbord
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV

Hotellregler

Incheckning: från 15:00 till 19:00
Utcheckning: från 08:00 till 11:00

Vanliga frågor

  • Var ligger den närmaste flygplatsen till det 3-stjärniga hotellet La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village?

    Mellan Punta Cana flygplats och det 3-stjärniga hotellet La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village är det 25 km.
  • Finns det parkeringsplatser vid hotellet La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village?

    Parkering finns på hotellet La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village gratis.
  • 🕗

    Vilken tid checkar man ut på det 3-stjärniga hotellet La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village?

    Gästerna på det 3-stjärniga hotellet La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village måste checka ut till 11:00.
  • Vad är priset för en natt på hotellet La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village?

    3-stjärniga hotell i distriktet Bavaro erbjuder ett genomsnittligt nattpris på 120$. Rumspriset på hotellet La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village är 21$ billigare än stadens genomsnittspris på bara 99$/natt.
  • Vilken betalningsmetod erbjuds på lägenhetshotellet?

    Gästerna på lägenhetshotellet kan betala med Visa, Diners Club och Maestro.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet?

    Hotellet erbjuder Standard Studio med Queen size-säng och Standard Svit att välja mellan.
  • Vilken typ av pool erbjuder hotellet La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village?

    Hotellet La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village har en året-runt utomhuspool.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Betygsätt det här boendet

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-07-03
2026-07-04

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
La Piazzetta Suites Punta Cana Beach - Los Corales Village, Dominikanska republiken

Calle Residencial Los Corales Condominio La Piazzetta, Punta Cana, Dominikanska republiken

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © hoteles-punta-cana.net

All rights reserved